Reklam Alanı
.........: E-KART GÖNDERİM FORMU :.........

Hoşgeldiniz, islamiSanat.net'in eserlerinden biri ile e-kart göndermek üzeresiniz ve bu maksatla e-kart. E-kartınız için seçtiğiniz eseri aşağıda görüyorsunuz. Bu sayfada şu altı kolay işlemi yaparak e-kartınızı oluşturacaksınız: 1. Gönderen bilgilerini girin, 2. Alıcı bilgilerini girin, 3. Mesajınızı yazın, 4. Dilerseniz e-kartınızın resmine bir java grafik efekti seçin, 5. İki tercih yapın, 6. - Kontrol et - düğmesine tıklayın. Sonraki ekranda e-kartınıza özel bir konu da belirleyebileceksiniz.

(Not: Safari ve Chrome internet tarayıcıları e-kart gönderiminde başarısız olmaktadırlar; lütfen Explorer, Firefox veya Opera ile gönderiniz. Alıcılar için endişe etmeyiniz, e-kartınızı bütün tarayıcılarla sorunsuz görebilirler.)
1/6) GÖNDEREN :
Sizin Adınız:
(Alıcının sizi tanıyacağı adınızı yazınız; yoksa mesajınızı spam sanarak siler.)

Sizin E-Posta Adresiniz:
2/6) ALICI :
Alıcının Adı:
(Alıcının adını doğru yazınız; yoksa mesajınızı spam sanarak siler.)

Alıcının E-Posta Adresi:
(E-kartınızı birden fazla kişiye göndermek istiyorsanız alıcı e-posta
adreslerini bir virgül ve bir boşluk ile ayırarak yazınız. Mesela şu şekilde:
ahmet@x-posta.com, elif@y-posta.com, mehmet@z-posta.com
Bir kerede en çok 19 adres yazabilirsiniz, adresleri bütün alıcılar görür.)


3/6) RESiM ve MESAJ :      E-kartınızda görünecek mesajı alttaki kutuya yazınız:
( -E-kartınızın güzel görünümü için 100 kelimeden az yazmanız tavsiye edilir.
-Yazarken tırnak işareti ( " ) kullanmayınız; gerekirse onun
yerine ( ' ) veya ( - ) karakterlerini kullanabilirsiniz. )
          [Resim hakkında] Bu çalışma bir kuyumcu dükkanının takviminde resim olarak kullanılmak üzere hazırlandı. Bildiğiniz gibi, kuyumculuk mesleğinde ``doğru tartmak`` en önemli ahlâki kurallardan biridir. Kur`ân-ı Kerîm`e baktığınız zaman da doğru tartmak ile ilgili birçok ayet bulursunuz (mesela bakınız: {6/152}, {7/85}, {11/84-85}, {55/8-9}, {57/25}). Çalışmada ilk altı ayetini gördüğünüz Mutaffifîn Suresi de özellikle bu konudan bahsedilerek başlamaktadır. Bu durumda Müslüman bir kuyumcu dükkanına bizim hazırlayacağımız bir takvim resminde böyle bir konuyu işlemenin uygun olacağını düşündük. Eserdeki terazi resimlerini İnternet`ten arama yaparak bulduk. Ayetleri de hazırlayarak üzerine yerleştirdik ve esere son şeklini verdik. Bu ayetler aynı zamanda Allah Teâlâ`nın Kur`ân`daki eğitim metoduna en güzel örneklerdendir: Allah Kur`ân`da bazen geçmişteki insanlar ve kabilelerden örnekler verir; bazen iyi veya kötü davranışları direkt olarak söyler, bazen örnekler vererek işaret eder. Böylece insanların bunları düşünmelerini ve söylediklerine benzer kötülükleri içeren davranışları yapmamalarını; söylediklerine benzer iyilikleri içeren davranışları ise yapmalarını ister. Yüce Allah`ın bu isteğini şu ayetlerde açıkca görebiliriz: ``(Resûlüm!) Sana bu mübarek Kitab`ı âyetlerini düşünsünler ve aklı olanlar öğüt alsınlar diye indirdik.`` (38/29) ``Andolsun biz Kur`ân`ı öğüt alınsın diye kolaylaştırdık. (Ondan) öğüt alan yok mu?`` (54/17,22,32,40) İşte bu çalışmamızdaki ayetler ile de Yüce Allah, bütün insanlığa birbirlerine adaletle ve doğrulukla davranmalarını ve ``başkalarının kendilerine nasıl davranmalarını istiyorlarsa kendilerinin de başkalarına öyle davranmalarını`` emretmektedir. Yine buradaki ayetlerde İslâm inancının ana şartlarından iki tanesini görüyoruz: ``Alemlerin Rabbi olan tek bir Allah`a inanmak`` ve ``herkesin öldükten sonra dirilerek dünya hayatında iken yaptıkları şeylerden hesap vereceklerine inanmak.`` Bu mesajlar alındığı ve Allah’ın emirlerine kulak verildiği takdirde haksızlık, yolsuzluk, dolandırıcılık, hile, yalan, sadakatsizlik ve ahlâksızlık gibi yaralarla kıvranan toplumlar tekrar sağlığına kavuşacaktır.

Reklam Alanı     4/6) RESiM EFEKTİ :
- E-kartınız için seçtiğiniz esere bir resim efekti ekleyebilirsiniz -
Seçebileceğiniz 34 tane efekt var. Efekt isimlerinin üzerine tıklayarak açılacak küçük bir pencerede çalışan örneklerini görebilirsiniz. (Bilgisayarınızda Java kodlarının çalışmasına karşı güvenlik engeli varsa efekt çalışmaz.) Efekt istemiyorsanız burada herhangi bir seçim yapmanıza gerek yoktur, bu durumda e-kartınızda sadece resim gösterilir. Seçmek istiyorsanız efekt isminin üstündeki küçük yuvarlakların içine tıklayınız:

EFEKT iSTEMiYORUM, SADECE RESMi GÖSTERSiN

Suda
sörf-dalga

Plazma
kaynaşan renkler

Yağmur damlaları
su halkaları

Matlaşıp
yukarı gitme

Soldan-sağa
dönen silindir

Yıldızlar/uzay
ve resim

Sis
efekti

Kar
efekti

Yağmur
efekti

Yıldız
efekti-2

Su-damla
efekti

Göl
efekti

Üç renge
ayrılma

Renkten
renge geçiş

Dolaşan
ışık

Dolaşan
üç ışık

Gri renge
git-gel

Negatife
git-gel

Kaybolup
belir

ikiye ayrıl
birleş

Patlama
efekti

Büyüteç
Efekti

Negatif
yapan mercek

Gri
yapan mercek

Büyü ve
küçül

Büyü ve
normalleş

Dönen
küre

Alta açılan
sayfa

Sola açılan
sayfa

Resim ve
dönen küp

Gümüş
kabartma

Altın
kabartma

Turkuaz
kabartma

Mavi
kabartma
     5/6) iKi TERCiH :
1- E-kartınızı size ve alıcıya haber verecek mesaj nasıl olsun ?
A-) Sadece yazı
(Güvenli ve tavsiye seçenek.)
B-) Ekartı da ekle
(Riskli seçenek !)
C-) Kaydetme, ekartı da ekle
(En riskli seçenek !!)

2- Birkaç ayda bir, sitemizdeki yenilikler hakkında e-posta ile bilgilendirilmek ister misiniz (alıcı değil sadece siz) ?       Evet       Hayır
     6/6) E-KARTINIZI OLUŞTURUP ÖN İZLEME YAPMAK İÇİN BU DÜĞMEYE TIKLAYIN:


Örnek E-kart 1 Örnek E-kart 2 Site Ana Sayfası E-kart Ana Sayfası Share

E-kart programı ve resim islamiSanat.net tarafından yapıldı. © Her hakkı saklıdır.


REKLAM ALANI