REKLAM ALANI
2 Boyutlu El Çizimi Dînî Grafikler

Bu sayfada fare`nin tuşlari kullanılarak el ile çizilmiş çeşitli içeriklerde 2 boyutlu el çizimi çalışmalar bulacaksınız.

REKLAM ALANI

ÇİZİMLER

BİLGİ

Huv...


ADI: "Huv"
ÇİZİM TARİHİ:19.02.2000
Burada çalışmada Türkçe`deki "O" zamirinin Arapça yazılışını görüyorsunuz. Türkçe okunuşu huv (huve) şeklindedir. İslâmi literatürde, özellikle Tasavvuf ilminde, "Huv" kelimesi çok önemli bir yere sahiptir ve önemli bir zikir kelimesidir. Çünkü "Huv" denince akla gelen "Alemlerin Rabbi Allah Te`âlâ"dır. Allah, Kur`an-ı Kerim`de kendisinden bahsederken çoğu zaman "Huve" yani "O" zamirini kullanır (mesela bakınız: {2/29}, {3/2}, {7/187}, {10/107}, {13/30}, {44/7}, {74/31}).
Bu eseri e-kart gönder

Allah İsmi


ADI: "Allah Lafzı"
ÇİZİM TARİHİ:23.01.2000
Burada Allah isminin Arapça yazılışını, çizim programının "airbrush" (havalı fırça) adlı çizim aracı ile fare`nin sağ tuşu kullanılarak çizilmiş halde görüyorsunuz.
Bu eseri e-kart gönder

Mutaffifin Suresi 1-6

Mutaffifin Suresi 1-6


ADI: "Mutaffifin Suresi 1-6. Ayetler ve Meali"
ÇİZİM YILI:1999
Bu çalışma bir kuyumcu dükkanının takviminde resim olarak kullanılmak üzere hazırlandı. Bildiğiniz gibi, kuyumculuk mesleğinde "doğru tartmak" en önemli ahlâki kurallardan biridir. Kur'ân-ı Kerîm'e baktığınız zaman da doğru tartmak ile ilgili birçok ayet bulursunuz (mesela bakınız: {6/152}, {7/85}, {11/84-85}, {55/8-9}, {57/25}). Çalışmada ilk altı ayetini gördüğünüz Mutaffifîn Suresi de özellikle bu konudan bahsedilerek başlamaktadır. Bu durumda Müslüman bir kuyumcu dükkanına bizim hazırlayacağımız bir takvim resminde böyle bir konuyu işlemenin uygun olacağını düşündük. Eserdeki terazi resimlerini İnternet'ten arama yaparak bulduk. Ayetleri de hazırlayarak üzerine yerleştirdik ve esere son şeklini verdik.
Bu ayetler aynı zamanda Allah Teâlâ'nın Kur'ân'daki eğitim metoduna en güzel örneklerdendir: Allah Kur'ân'da bazen geçmişteki insanlar ve kabilelerden örnekler verir; bazen iyi veya kötü davranışları direkt olarak söyler, bazen örnekler vererek işaret eder. Böylece insanların bunları düşünmelerini ve söylediklerine benzer kötülükleri içeren davranışları yapmamalarını; söylediklerine benzer iyilikleri içeren davranışları ise yapmalarını ister. Yüce Allah'ın bu isteğini şu ayetlerde açıkca görebiliriz: "(Resûlüm!) Sana bu mübarek Kitab'ı âyetlerini düşünsünler ve aklı olanlar öğüt alsınlar diye indirdik." (38/29) "Andolsun biz Kur'ân'ı öğüt alınsın diye kolaylaştırdık. (Ondan) öğüt alan yok mu?" (54/17,22,32,40)
İşte bu çalışmamızdaki ayetler ile de Yüce Allah, bütün insanlığa birbirlerine adaletle ve doğrulukla davranmalarını ve "başkalarının kendilerine nasıl davranmalarını istiyorlarsa kendilerinin de başkalarına öyle davranmalarını" emretmektedir.
Yine buradaki ayetlerde İslâm inancının ana şartlarından iki tanesini görüyoruz: "Alemlerin Rabbi olan tek bir Allah'a inanmak" ve "herkesin öldükten sonra dirilerek dünya hayatında iken yaptıkları şeylerden hesap vereceklerine inanmak."
Bu mesajlar alındığı ve Allah’ın emirlerine kulak verildiği takdirde haksızlık, yolsuzluk, dolandırıcılık, hile, yalan, sadakatsizlik ve ahlâksızlık gibi yaralarla kıvranan toplumlar tekrar sağlığına kavuşacaktır.

Bu eseri e-kart gönder

Selam


ADI: "Selam"
ÇİZİM YILI:1995
Bu çalışmada "Es-Selâmu Aleyküm (Allah`ın Selâmı üzerinize olsun)" sözünün Arapça yazılışını görüyorsunuz. Bildiğiniz üzere bu söz Müslümanların birbirine söyledikleri selamdır ve Hz. Muhammed Aleyhisselam: "Selâmı aranızda yayın!" buyurmuşlardır.
Bu eseri e-kart gönder

Şiirli Levha


ADI: "Şiirli Levha"
ÇİZİM YILI:1992
Bir evin duvarına asılmak üzere hazırladığımız basit bir çalışmadır. Amiga tür bilgisayarlarda KaraFont olarak adlandırılan renkli fontlardan biri kullanılarak hazırlanmıştır.

Tablo-1


ADI: "Sözlü Tablo-1"
ÇİZİM YILI:1992
Yine bir evin duvarına asılmak üzere hazırladığımız, bünyesinde simetrik renkli desenleri de içeren bir çalışmadır. Üst sağ ve sol köşelerde Allah (cc) ve Muhammed (sav) isimlerinin Arapçaları da yer almaktadır.

Tablo-2


ADI: "Sözlü Tablo-2"
ÇİZİM YILI:1992
Yukarıdaki ile beraber hazırladığımız diğer bir çalışmadır.

Hadis


ADI: "Bir Hadis"
ÇİZİM YILI:1992
Çoğumuzun hataya düştüğü bir konuda Allah Rasulü`nün bir uyarısı.
Çalışmayı, ibadeti, iyilik yapmayı ve tevbeyi ertelememek dileğiyle...

Cami


ADI: "Cami"
ÇİZİM YILI:1991
Bu cami resmi, bize ait ilk 2 boyutlu el çizimi çalışmadır. Bu nedenle bizim için çok özel bir değeri vardır. Bazı hataları içermesine rağmen bilerek düzeltmiyor ve böylece hatıra kalmasını istiyoruz.
Bu eseri e-kart gönder

infitar Suresi

(BU TABLONUN BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ)

ADI: "İnfitar Suresi"


ÇİZİM YILI:1998
Orjinal Boyutları: 1029x621 piksel
BİLGİ: İnfitar Suresinin Arapçası ve Türkçe mealini içeren bu çalışma da bir evin duvarına asılmak üzere hazırlandı. Sağdaki Arapça metin kısmı bir Kur`an sayfasından tarayıcı ile alındı. Soluna boş bir sayfa eklenerek meali yazıldı. Üstüne de Allah isminin Arapçası ile gölge verilerek çalışma son şekline getirildi.Bu sayfa hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi buraya yazarak diğer insanlarla paylaşabilirsiniz:

Bu sayfayı beğenmek ve paylaşmak isterseniz buraya tıklayınız:
Share

Facebook'taki özel sayfamızı beğenmek ve topluluğumuza katılmak için buraya tıklayınız:
- Sitemizin Bütün Bölümlerini Her Sayfada Bulunan Aşağıdaki Bağlantıları Kullanarak Gezebilirsiniz -
E-kart ve Duvar Kağıtları Site Ana Sayfası 3 Boyutlu Allah (cc) Lafızları
Çiçek Resimleri Allah'ın 99 İsmi (Esmâ'ul Hüsnâ) 3 Boyutlu Hz. Muhammed (sav) İsimleri
Manzara Fotoğrafları Klasik Hat Sergisi 1 | 2 | 3 | 4 | 3 Boyutlu Besmele Çizimleri
Dijital Motifler Sergisi 2 Boyutlu Çeşitli Çizimler 3 Boyutlu Kelime-i Tevhidler
Türk Bayrağı ve M.Akif Ersoy Eserleri İslami E-kart ve Duvar Kağıtları 3 Boyutlu Çeşitli Çizimler
40 Hadis-i Şerif Eseri Projesi - - - Gençler İçin Seçme 40 Hadis Metni
RAMAZAN ÖZEL SAYFALARIMIZ
Ramazan Özel E-Tebrik Kartları Ramazan Özel Eserleri Slayt Gösterisi İngilizce-Arapça Slayt Gösterisi
Çiçek Resimleri Sergisi: | Versiyon I | - | Versiyon II         | - |         Mobil Duvar Kağıdı Çiçek Resimleri: | Versiyon I | - | Versiyon II
Pembe Güller Kırmızı Güller Beyaz Güller Sarı Güller Karma Güller Kırmızı Laleler Beyaz Laleler Sarı-Kırmızı Lale Karma Laleler Çuha Çiçekleri
Hercai Menekşe Afrika Menekşesi Kırmızı Sardunya Pembe Sardunya Katmer Sardunya Karma Sardunya Begonyalar Mine Çiçekleri Açelyalar Papatyalar
Yıldız Çiçekleri Sümbül-Ortanca Nilüfer-Petunya Küpe-Cam Güzeli Karanfil-Gelincik Gündüz Sefası Zambak 1 - 2 - 3 Karma Çiçekler-1 Karma Çiçekler-2 Karma Çiçekler-3
- Manzara Fotoğrafları Kısmının Alt Sayfaları -
Boğaz Asya Boğaz Avrupa Eminönü Karaköy Beşiktaş Ortaköy Üsküdar Bursa Karadeniz
İstanbul Civarı Sultan Ahmet Beyazıt Fatih Harem Yalova Gaziantep Mekke Medine
- Diğer Linkler -
Site Haritası E-posta - Bize Ulaşın Ziyaretçi Mesajları
Hizmetlerimiz Hakkımızda | Sitemize Link Vermek | - | Sitemize Reklam Vermek |
- Dil Seçimi ve Sitede Arama -
Arabic - Bulgarian - Chinese - Croatian - Czech - Danish - Dutch - English - Filipino - Finnish - French - German - Greek - Hebrew - Hindi - Indonesian - Italian - Japanese - Korean - Latvian - Lithuanian - Norwegian - Polish - Portuguese - Romanian - Russian - Serbian - Slovak - Slovenian - Spanish - Swedish - Turkish - Ukranian - Vietnamese - Türkçe Karakterleri Kapat

Copyright © islamiSanat.net, Artislamic.com. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu dahilinde, bu web sitesinin her hakkı saklıdır. Sitenin içeriğini oluşturan resim ve yazıların internet üzerinde herhangi bir şekilde malzeme olarak kullanılması ve başka bir web sitesine aktarılması yasaktır. Bununla birlikte web sitesi olan ziyaretçiler, beğendikleri eserlerden "en fazla beş tanesini", "eserler üzerinde hiçbir değişiklik yapmamak şartıyla" sitelerinde kullanabilirler. Bu sitenin içeriğini oluşturan resim ve yazıların "ticaret" ve "-ücretsiz bile olsa- genele dağıtım" gibi maksatlarla CD veya diğer depolama araçlarına kaydedilmesi ve herhangi bir materyal üzerine baskı ve kopyasının yapılması yasaktır. Bununla birlikte ziyaretçiler, beğendikleri resim ve yazıları yalnızca kendi "şahsî" ve "ticari olmayan" kullanımları için kayıt ortamlarında saklayabilir, çıktısını alabilirler. Burada izin verilenler dışındaki kullanımlar için islamiSanat.net Eserlerinin Kullanım ve Telif Şartları yazısını inceleyiniz.


Bu sayfayı son yenileme tarihi: 5.Safer.1437 - 17.Kasım.2015

REKLAM ALANI