REKLAM ALANI
3 Boyutlu Allah (c.c.) Lafizlari içeren Çalismalar

Bu sayfada degisik stil ve dokularda çizilmis 3 Boyutlu Allah Teâlâ isimlerini içeren çalismalar bulacaksiniz. Sizi ve bütün varligi yaratan Yüce Allah'imizi daha fazla tanimak için Allah'in 99 ismi (Esmâu'l Hüsnâ) sayfasina bakabilirsiniz.

De ki: "O Allah birdir. Allah sameddir. O, dogurmamis ve dogmamistir. O'nun hiçbir dengi yoktur."(Kur'ân-i Kerim, 112:1-4)

REKLAM ALANI
Sayfadaki Bu Dügmelere Tiklayarak Sunlari Yapabilirsiniz:
Begendiginiz eseri dostlariniza e-kart olarak gönderebilirsiniz. Begendiginiz eseri 800x600 veya 1024x768 boyutlarinda duvar kagidi olarak indirebilirsiniz.

ÇiZiMLER

BiLGi

Burada Allah ismini Arapça yazilisiyla görüyorsunuz. Bu çalismada kullanilan hat yazi stili "Celi Sülüs" olarak isimlendirilir. ismin solunda görülen yazi "Celle Celâluh" seklinde okunan bir saygi ifadesidir ve "Sâni Yüce" anlamina gelir. Bu çalismada yazinin dokusu altindan, arka plani ise akik tasindan yapilmistir.

Bu çalisma yukaridaki ile ayni hat yazi stili ve gövde yapisina sahip. Arka plani ise kirmizi agdan yapilmis durumda.

Yukaridaki ile ayni yazi stilinde olan bu çalismada Allah ismi altindan, zemin ise parlak metalden yapilmistir.

Bu eser de yukaridakiler ile ayni stilde olmakla birlikte Allah ismine daha uzak bir bakis açisina sahip. isim altindan zemin ise siyah metalden yapilmis durumda. Ayni çalismayi alüminyum bir zemin ile görmek isterseniz asagidaki resme tiklayabilirsiniz.

Burada yine Allah ismini altindan zemini ise karelerden yapilmis olarak görüyorsunuz.

Bu çalismada kullanilan hat yazi stili "Celi Talik" olarak isimlendirilir. Eserin arka plani ve yazinin gövdesi mese agaci dokusundan yapilmistir.

Bu çalismanin hat yazi stili de "Celi Talik"tir. Eserin arka plani mozaikten yapilmistir.

Bu çalismada isim altindan arka plan ise karma pastel renklerden yapilmistir. Alttaki resme tiklayarak bu çalismayi Allah lafzi beyaz renkle yazilmis olarak görebilirsiniz:

Yine "Celi Talik" stilde olan bu çalisma pastel renklerde bir arka plana sahip. Alttaki resimlere tiklayarak bu çalismayi yesil, parlak tahta ve mavi saten bir arkaplan ile de görebilirsiniz:

   

Burada Allah ismi mavi saten bir arka plan üzerine tahtadan yazilmis durumda. Bu çalismayi yesil bir arka plan ile görmek için alttaki resme tiklayabilirsiniz:

Normal yazi stiline sahip olan bu çalismada, Allah ismini tahtadan yeri de mermerden yapilmis olarak görüyorsunuz.

Burada eski bir çalismamizin perspektifinde biraz degisiklikler yapilarak yeniden olusturulmus halini görüyorsunuz. Bu çalismada Allah ismi altindan yer ise mermerden yapilmis durumda. Alttaki resme tiklayarak Allah lafzina daha yakin bir bakis noktasi olan eski çalismayi da görebilirsiniz:

Burada Allah ismini tahtadan yazilmis halde görüyorsunuz. Bu çalismayi degisik renkte arka planlar ile görmek için asagidaki resimlere tiklayabilirsiniz:

     

Önce tastan yapmis oldugumuz bu çalisma üzerinde bazi degisiklikler yaparak önce rengini açtik ve daha sonra mavi bir ton ile hafif boyama yaptik.

Burada Allah ismini tugladan yapilmis olarak görüyorsunuz.

Bu çalismada Allah ismi beyaz tahtadan yer ise mermerden yapilmistir.

Bu grafik, 3 boyutlu hat çalismalarimizin ilklerindendir. Kemige benzeyen bir dokusu vardir.Bu sayfa hakkindaki duygu ve düsüncelerinizi buraya yazarak diger insanlarla paylasabilirsiniz:

Bu sayfayi begenmek ve paylasmak isterseniz buraya tiklayiniz:
Share

Facebook'taki özel sayfamizi begenmek ve toplulugumuza katilmak için buraya tiklayiniz:
- Sitemizin Bütün Bölümlerini Her Sayfada Bulunan Asagidaki Baglantilari Kullanarak Gezebilirsiniz -
E-kart ve Duvar Kagitlari Site Ana Sayfasi 3 Boyutlu Allah (cc) Lafizlari
Çiçek Resimleri Allah'in 99 ismi (Esmâ'ul Hüsnâ) 3 Boyutlu Hz. Muhammed (sav) isimleri
Manzara Fotograflari Klasik Hat Sergisi 1 | 2 | 3 | 4 | 3 Boyutlu Besmele Çizimleri
Dijital Motifler Sergisi 2 Boyutlu Çesitli Çizimler 3 Boyutlu Kelime-i Tevhidler
Türk Bayragi ve M.Akif Ersoy Eserleri islami E-kart ve Duvar Kagitlari 3 Boyutlu Çesitli Çizimler
40 Hadis-i Serif Eseri Projesi - - - Gençler için Seçme 40 Hadis Metni
RAMAZAN ÖZEL SAYFALARIMIZ
Ramazan Özel E-Tebrik Kartları Ramazan Özel Eserleri Slayt Gösterisi İngilizce-Arapça Slayt Gösterisi
Çiçek Resimleri Sergisi: | Versiyon I | - | Versiyon II         | - |         Mobil Duvar Kagidi Çiçek Resimleri: | Versiyon I | - | Versiyon II
Pembe Güller Kirmizi Güller Beyaz Güller Sari Güller Karma Güller Kirmizi Laleler Beyaz Laleler Sari-Kirmizi Lale Karma Laleler Çuha Çiçekleri
Hercai Menekse Afrika Meneksesi Kirmizi Sardunya Pembe Sardunya Katmer Sardunya Karma Sardunya Begonyalar Mine Çiçekleri Açelyalar Papatyalar
Yildiz Çiçekleri Sümbül-Ortanca Nilüfer-Petunya Küpe-Cam Güzeli Karanfil-Gelincik Gündüz Sefasi Zambak 1 - 2 - 3 Karma Çiçekler-1 Karma Çiçekler-2 Karma Çiçekler-3
- Manzara Fotograflari Kisminin Alt Sayfalari -
Bogaz Asya Bogaz Avrupa Eminönü Karaköy Besiktas Ortaköy Üsküdar Bursa Karadeniz
istanbul Civari Sultan Ahmet Beyazit Fatih Harem Yalova Gaziantep Mekke Medine
- Diger Linkler -
Site Haritasi E-posta - Bize Ulasin Ziyaretçi Mesajlari
Hizmetlerimiz Hakkimizda | Sitemize Link Vermek | - | Sitemize Reklam Vermek |
- Dil Seçimi ve Sitede Arama -
Arabic - Bulgarian - Chinese - Croatian - Czech - Danish - Dutch - English - Filipino - Finnish - French - German - Greek - Hebrew - Hindi - Indonesian - Italian - Japanese - Korean - Latvian - Lithuanian - Norwegian - Polish - Portuguese - Romanian - Russian - Serbian - Slovak - Slovenian - Spanish - Swedish - Turkish - Ukranian - Vietnamese - Türkçe Karakterleri Aç

Copyright © islamiSanat.net, Artislamic.com. 5846 Sayili Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu dahilinde, bu web sitesinin her hakki saklidir. Sitenin içerigini olusturan resim ve yazilarin internet üzerinde herhangi bir sekilde malzeme olarak kullanilmasi ve baska bir web sitesine aktarilmasi yasaktir. Bununla birlikte web sitesi olan ziyaretçiler, begendikleri eserlerden "en fazla bes tanesini", "eserler üzerinde hiçbir degisiklik yapmamak sartiyla" sitelerinde kullanabilirler. Bu sitenin içerigini olusturan resim ve yazilarin "ticaret" ve "-ücretsiz bile olsa- genele dagitim" gibi maksatlarla CD veya diger depolama araçlarina kaydedilmesi ve herhangi bir materyal üzerine baski ve kopyasinin yapilmasi yasaktir. Bununla birlikte ziyaretçiler, begendikleri resim ve yazilari yalnizca kendi "sahsî" ve "ticari olmayan" kullanimlari için kayit ortamlarinda saklayabilir, çiktisini alabilirler. Burada izin verilenler disindaki kullanimlar için islamiSanat.net Eserlerinin Kullanim ve Telif Sartlari yazisini inceleyiniz.


Bu sayfayi son yenileme tarihi: 16.Zilkade.1432 - 13.Ekim.2011

REKLAM ALANI