REKLAM ALANI
2 Boyutlu El Çizimi Dînî Grafikler

Bu sayfada fare`nin tuslari kullanilarak el ile çizilmis çesitli içeriklerde 2 boyutlu el çizimi çalismalar bulacaksiniz.

REKLAM ALANI

ÇiZiMLER

BiLGi

Huv...


ADI: "Huv"
ÇiZiM TARiHi:19.02.2000
Burada çalismada Türkçe`deki "O" zamirinin Arapça yazilisini görüyorsunuz. Türkçe okunusu huv (huve) seklindedir. islâmi literatürde, özellikle Tasavvuf ilminde, "Huv" kelimesi çok önemli bir yere sahiptir ve önemli bir zikir kelimesidir. Çünkü "Huv" denince akla gelen "Alemlerin Rabbi Allah Te`âlâ"dir. Allah, Kur`an-i Kerim`de kendisinden bahsederken çogu zaman "Huve" yani "O" zamirini kullanir (mesela bakiniz: {2/29}, {3/2}, {7/187}, {10/107}, {13/30}, {44/7}, {74/31}).
Bu eseri e-kart gönder

Allah ismi


ADI: "Allah Lafzi"
ÇiZiM TARiHi:23.01.2000
Burada Allah isminin Arapça yazilisini, çizim programinin "airbrush" (havali firça) adli çizim araci ile fare`nin sag tusu kullanilarak çizilmis halde görüyorsunuz.
Bu eseri e-kart gönder

Mutaffifin Suresi 1-6

Mutaffifin Suresi 1-6


ADI: "Mutaffifin Suresi 1-6. Ayetler ve Meali"
ÇiZiM YILI:1999
Bu çalisma bir kuyumcu dükkaninin takviminde resim olarak kullanilmak üzere hazirlandi. Bildiginiz gibi, kuyumculuk mesleginde "dogru tartmak" en önemli ahlâki kurallardan biridir. Kur'ân-i Kerîm'e baktiginiz zaman da dogru tartmak ile ilgili birçok ayet bulursunuz (mesela bakiniz: {6/152}, {7/85}, {11/84-85}, {55/8-9}, {57/25}). Çalismada ilk alti ayetini gördügünüz Mutaffifîn Suresi de özellikle bu konudan bahsedilerek baslamaktadir. Bu durumda Müslüman bir kuyumcu dükkanina bizim hazirlayacagimiz bir takvim resminde böyle bir konuyu islemenin uygun olacagini düsündük. Eserdeki terazi resimlerini internet'ten arama yaparak bulduk. Ayetleri de hazirlayarak üzerine yerlestirdik ve esere son seklini verdik.
Bu ayetler ayni zamanda Allah Teâlâ'nin Kur'ân'daki egitim metoduna en güzel örneklerdendir: Allah Kur'ân'da bazen geçmisteki insanlar ve kabilelerden örnekler verir; bazen iyi veya kötü davranislari direkt olarak söyler, bazen örnekler vererek isaret eder. Böylece insanlarin bunlari düsünmelerini ve söylediklerine benzer kötülükleri içeren davranislari yapmamalarini; söylediklerine benzer iyilikleri içeren davranislari ise yapmalarini ister. Yüce Allah'in bu istegini su ayetlerde açikca görebiliriz: "(Resûlüm!) Sana bu mübarek Kitab'i âyetlerini düsünsünler ve akli olanlar ögüt alsinlar diye indirdik." (38/29) "Andolsun biz Kur'ân'i ögüt alinsin diye kolaylastirdik. (Ondan) ögüt alan yok mu?" (54/17,22,32,40)
iste bu çalismamizdaki ayetler ile de Yüce Allah, bütün insanliga birbirlerine adaletle ve dogrulukla davranmalarini ve "baskalarinin kendilerine nasil davranmalarini istiyorlarsa kendilerinin de baskalarina öyle davranmalarini" emretmektedir.
Yine buradaki ayetlerde islâm inancinin ana sartlarindan iki tanesini görüyoruz: "Alemlerin Rabbi olan tek bir Allah'a inanmak" ve "herkesin öldükten sonra dirilerek dünya hayatinda iken yaptiklari seylerden hesap vereceklerine inanmak."
Bu mesajlar alindigi ve Allah’in emirlerine kulak verildigi takdirde haksizlik, yolsuzluk, dolandiricilik, hile, yalan, sadakatsizlik ve ahlâksizlik gibi yaralarla kivranan toplumlar tekrar sagligina kavusacaktir.

Bu eseri e-kart gönder

Selam


ADI: "Selam"
ÇiZiM YILI:1995
Bu çalismada "Es-Selâmu Aleyküm (Allah`in Selâmi üzerinize olsun)" sözünün Arapça yazilisini görüyorsunuz. Bildiginiz üzere bu söz Müslümanlarin birbirine söyledikleri selamdir ve Hz. Muhammed Aleyhisselam: "Selâmi aranizda yayin!" buyurmuslardir.
Bu eseri e-kart gönder

Siirli Levha


ADI: "Siirli Levha"
ÇiZiM YILI:1992
Bir evin duvarina asilmak üzere hazirladigimiz basit bir çalismadir. Amiga tür bilgisayarlarda KaraFont olarak adlandirilan renkli fontlardan biri kullanilarak hazirlanmistir.

Tablo-1


ADI: "Sözlü Tablo-1"
ÇiZiM YILI:1992
Yine bir evin duvarina asilmak üzere hazirladigimiz, bünyesinde simetrik renkli desenleri de içeren bir çalismadir. Üst sag ve sol köselerde Allah (cc) ve Muhammed (sav) isimlerinin Arapçalari da yer almaktadir.

Tablo-2


ADI: "Sözlü Tablo-2"
ÇiZiM YILI:1992
Yukaridaki ile beraber hazirladigimiz diger bir çalismadir.

Hadis


ADI: "Bir Hadis"
ÇiZiM YILI:1992
Çogumuzun hataya düstügü bir konuda Allah Rasulü`nün bir uyarisi.
Çalismayi, ibadeti, iyilik yapmayi ve tevbeyi ertelememek dilegiyle...

Cami


ADI: "Cami"
ÇiZiM YILI:1991
Bu cami resmi, bize ait ilk 2 boyutlu el çizimi çalismadir. Bu nedenle bizim için çok özel bir degeri vardir. Bazi hatalari içermesine ragmen bilerek düzeltmiyor ve böylece hatira kalmasini istiyoruz.
Bu eseri e-kart gönder

infitar Suresi

(BU TABLONUN BÜYÜK HALiNi GÖRMEK iÇiN BURAYA TIKLAYINIZ)

ADI: "infitar Suresi"


ÇiZiM YILI:1998
Orjinal Boyutlari: 1029x621 piksel
BiLGi: infitar Suresinin Arapçasi ve Türkçe mealini içeren bu çalisma da bir evin duvarina asilmak üzere hazirlandi. Sagdaki Arapça metin kismi bir Kur`an sayfasindan tarayici ile alindi. Soluna bos bir sayfa eklenerek meali yazildi. Üstüne de Allah isminin Arapçasi ile gölge verilerek çalisma son sekline getirildi.Bu sayfa hakkindaki duygu ve düsüncelerinizi buraya yazarak diger insanlarla paylasabilirsiniz:

Bu sayfayi begenmek ve paylasmak isterseniz buraya tiklayiniz:
Share

Facebook'taki özel sayfamizi begenmek ve toplulugumuza katilmak için buraya tiklayiniz:
- Sitemizin Bütün Bölümlerini Her Sayfada Bulunan Asagidaki Baglantilari Kullanarak Gezebilirsiniz -
E-kart ve Duvar Kagitlari Site Ana Sayfasi 3 Boyutlu Allah (cc) Lafizlari
Çiçek Resimleri Allah'in 99 ismi (Esmâ'ul Hüsnâ) 3 Boyutlu Hz. Muhammed (sav) isimleri
Manzara Fotograflari Klasik Hat Sergisi 1 | 2 | 3 | 4 | 3 Boyutlu Besmele Çizimleri
Dijital Motifler Sergisi 2 Boyutlu Çesitli Çizimler 3 Boyutlu Kelime-i Tevhidler
Türk Bayragi ve M.Akif Ersoy Eserleri islami E-kart ve Duvar Kagitlari 3 Boyutlu Çesitli Çizimler
40 Hadis-i Serif Eseri Projesi - - - Gençler için Seçme 40 Hadis Metni
RAMAZAN ÖZEL SAYFALARIMIZ
Ramazan Özel E-Tebrik Kartları Ramazan Özel Eserleri Slayt Gösterisi İngilizce-Arapça Slayt Gösterisi
Çiçek Resimleri Sergisi: | Versiyon I | - | Versiyon II         | - |         Mobil Duvar Kagidi Çiçek Resimleri: | Versiyon I | - | Versiyon II
Pembe Güller Kirmizi Güller Beyaz Güller Sari Güller Karma Güller Kirmizi Laleler Beyaz Laleler Sari-Kirmizi Lale Karma Laleler Çuha Çiçekleri
Hercai Menekse Afrika Meneksesi Kirmizi Sardunya Pembe Sardunya Katmer Sardunya Karma Sardunya Begonyalar Mine Çiçekleri Açelyalar Papatyalar
Yildiz Çiçekleri Sümbül-Ortanca Nilüfer-Petunya Küpe-Cam Güzeli Karanfil-Gelincik Gündüz Sefasi Zambak 1 - 2 - 3 Karma Çiçekler-1 Karma Çiçekler-2 Karma Çiçekler-3
- Manzara Fotograflari Kisminin Alt Sayfalari -
Bogaz Asya Bogaz Avrupa Eminönü Karaköy Besiktas Ortaköy Üsküdar Bursa Karadeniz
istanbul Civari Sultan Ahmet Beyazit Fatih Harem Yalova Gaziantep Mekke Medine
- Diger Linkler -
Site Haritasi E-posta - Bize Ulasin Ziyaretçi Mesajlari
Hizmetlerimiz Hakkimizda | Sitemize Link Vermek | - | Sitemize Reklam Vermek |
- Dil Seçimi ve Sitede Arama -
Arabic - Bulgarian - Chinese - Croatian - Czech - Danish - Dutch - English - Filipino - Finnish - French - German - Greek - Hebrew - Hindi - Indonesian - Italian - Japanese - Korean - Latvian - Lithuanian - Norwegian - Polish - Portuguese - Romanian - Russian - Serbian - Slovak - Slovenian - Spanish - Swedish - Turkish - Ukranian - Vietnamese - Türkçe Karakterleri Aç

Copyright © islamiSanat.net, Artislamic.com. 5846 Sayili Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu dahilinde, bu web sitesinin her hakki saklidir. Sitenin içerigini olusturan resim ve yazilarin internet üzerinde herhangi bir sekilde malzeme olarak kullanilmasi ve baska bir web sitesine aktarilmasi yasaktir. Bununla birlikte web sitesi olan ziyaretçiler, begendikleri eserlerden "en fazla bes tanesini", "eserler üzerinde hiçbir degisiklik yapmamak sartiyla" sitelerinde kullanabilirler. Bu sitenin içerigini olusturan resim ve yazilarin "ticaret" ve "-ücretsiz bile olsa- genele dagitim" gibi maksatlarla CD veya diger depolama araçlarina kaydedilmesi ve herhangi bir materyal üzerine baski ve kopyasinin yapilmasi yasaktir. Bununla birlikte ziyaretçiler, begendikleri resim ve yazilari yalnizca kendi "sahsî" ve "ticari olmayan" kullanimlari için kayit ortamlarinda saklayabilir, çiktisini alabilirler. Burada izin verilenler disindaki kullanimlar için islamiSanat.net Eserlerinin Kullanim ve Telif Sartlari yazisini inceleyiniz.


Bu sayfayi son yenileme tarihi: 5.Safer.1437 - 17.Kasim.2015

REKLAM ALANI